Kontakt

„Explosive” s.c.
Prace Wyburzeniowe i Minerskie
Adres: Trakt Św. Wojciecha 336
80-001 Gdańsk
Polska
Tel.: (+48) 58 309 00 94
(+48) 58 763 08 51
Mobile: (+48) 602 371 475
Fax: (+48) 58 763 19 57
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny pracy
Biuro: Pn - Pi - 700 - 1500
Interwencje saperskie: CAŁODOBOWO

Nasze oddziały

Szczecin szczecin.explosive.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warszawa warszawa.explosive.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ROZPOZNANIE TERENU POD WZGLĘDEM OBECNOŚCI NIEWYBUCHÓW, NIEWYPAŁÓW ORAZ INNYCH PRZEDMIOTÓW NIEBEZPIECZNYCH, (ROZMINOWANIE)


Technologia rozpoznania i oczyszczenia terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego.

Przygotowanie terenu pod inwestycje w zakresie rozpoznania i oczyszczenia z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego jest podstawą działalności naszej firmy.

Mając świadomość, że na sprawdzonym i oczyszczonym przez saperów terenie będą pracowali ludzie i sprzęt przyjęliśmy następującą technologię prac saperskich:

 1. Wytyczenie geodezyjne terenu robót.
 2. Podział i oznakowanie poszczególnych odcinków.
 3. Wycinka krzewów i zarośli, które utrudniają prace z wykrywaczami metalu.
 4. Usunięcie innych przeszkód utrudniających rozpoznanie terenu , np. płotów z siatki, słupków , gruzu i innych konstrukcji.
 5. Pierwsze sprawdzenie terenu wykrywaczami metalu o zasięgu 0,8 m - 1,0 m w celu zlokalizowania płytko zalegających pocisków , amunicji porzuconej oraz łusek i odłamków pocisków
 6. Odkopanie, identyfikacja oraz wydobycie znalezionych przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych oraz złomu.
 7. Drugie sprawdzenie terenu głębinowymi wykrywaczami metalu ( ramowymi i dwucewkowymi ) o zasięgu do 3,0 m w celu zlokalizowania pocisków artyleryjskich dużych kalibrów (do 220 mm) oraz płycej zalegających (mniejszych) bomb lotniczych.
 8. Odkopanie, identyfikacja oraz wydobycie pocisków i bomb.
 9. Ewentualne trzecie sprawdzenie terenu przy użyciu magnetometru protonowego na głębokość maksymalnie 12,0 m - w praktyce do 6,0 m w celu lokalizacji dużych bomb lotniczych.
 10. Ochrona terenu robót przed dostępem osób postronnych a w szczególności ochrona wydobytych przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.
 11. Przekazanie niewybuchów i niewypałów wojskowemu patrolowi saperskiemu do utylizacji na poligonach wojskowych.
 12. Niewybuchy i niewypały, których stan techniczny oraz cechy konstrukcyjne wykluczają wydobycie i transport na poligon są niszczone przez naszą firmę lub wojskowy patrol saperski w miejscu znalezienia. W takiej sytuacji niezbędne są powiadomienia i uzgodnienia z policją, władzami terenowymi oraz kierownictwem budowy w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa.
 13. Po zakończeniu sprawdzania i oczyszczenia terenu sporządzamy dokumentację powykonawczą oraz atest czystości terenu.

 

Zobacz fotogalerię